WEB ARCHITEKT - WEB MASTER

Proč web architekt? Možná proto, že už jsem za svůj život pár webů vytvořil. Kromě znalosti HTML (velmi triviální) jsem ovládl PHP, JavaScript a pár dalších programovacích jazyků. Samozřejmosti je má znalost MySQL, PostgreSQL, MSSQL, vlastně je to všechno podobné. Abyste věděli, nemůžu říct, že bych znal všechny tyto jazyky a databáze na 100%, ale dobře se orientuji v manuálech :-) a mám docela slušný programovací background (zkušenosti). Ještě jsem nenarazil na problém, který bych nevyřešil ;-).

Většinou vytvářím weby postavené na open-source redakčních systémech a eshopech. V dnešní době nejvíce využívám JOOMLU, na které běží tento web. Má to hned několik výhod: systém má velkou členskou základnu, stále se rozvíjí a je zdarma. To však neznamená, že se nemusí nakonfigurovat, občas něco doprogramovat apod. Je to práce, jako každá jiná a neumí to každý. Většinou si účtuji za web prezentaci do 12 000 Kč bez DPH včetně základního designu stránky. Cena se může samozřejmě vyšplhat i výše, pokud si klient příliš vymýšlí. Naopak, někdy cena klesne i pod 8 000 Kč bez DPH, pokud se mi klient zamlouvá a není příliš náročný.

V ceně jsou samozřejmě zahrnuty základní SEO (Search Engine Optimization), základní design (rozložení) stránky, základní grafika (vzhled), statistiky, sitemap a zápis do základních vyhledávačů jako je SEZNAM a GOOGLE.

U ESHOPŮ je cena velmi individuální, vesměs je vyšší a opět záleží, jak moc si klient vymýšlí a navíc záleží na složitosti grafiky.

Pro příklad si můžete prohlédnout weby, které jsem vytvářel:

http://www.vachr.cz
http://www.tiche-skrine.cz
http://www.kurzystach.cz
http://www.dental-care.cz
http://www.papillon-dog.cz
http://www.tichavina.cz
http://www.viavinea.cz
http://www.hladinka.cz
http://www.filmprint.cz
http://www.lsprod.cz

Určitě jsem jich vytvářel mnohem více, ale už si na všechny nevzpomenu. Možná časem doplním právě váš web!!

Pro úplnost musím dodat, že umím vytvářet i animované flash-ové stránky nebo reklamy. S flashem jsem si hrál přibližně dva roky a stále to umím, takže pokud potřebujete vytvořit animovanou reklamu a nevíte si rady, můžeme se za slušný peníz domluvit.